KS. TADEUSZ CHAJEWSKI

PROBOSZCZ OD 2022-07-01

Ur. 12.12.1957 r. Od 1989 — proboszcz w Gd. Brętowie w par. MB Nieustającej Pomocy. Od 2022 roku proboszcz naszej parafii. Uczestnik wielu pielgrzymek pieszych na J. Górę. Kapelan Rady Rycerzy Kolumba pw. św. Wojciecha Bpa i Męczennika nr 15117 w Gdańsku (26.02.2011) do 2022 roku oraz duszpasterz Ludzi Pracy.

KS. PRAŁAT DR BOGUSŁAW GŁODOWSKI

REZYDENT OD 1999-07-18

Inicjator powstania grup samopomocowych i ruchów trzeźwościowych. Członek Zespołu Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Policjantów woj. pomorskiego, duszpasterz Kaszubów, duszpasterz policjantów, oraz duszpasterz trzeźwości i osób uzależnionych. Współpracuje z gdańskim telefonem zaufania i gdańskim centrum interwencji kryzysowej PCK.

KS. KANONIK DR KRYSTIAN WILCZYŃSKI

POMOC DUSZPASTERSKA OD 2022-07-01

Ks. Krystian urodził się 5 września 1983 roku w Gdańsku. Przyjął święcenia kapłańskie 21 czerwca 2008 roku. Pochodzi z Nowego Portu, a jego parafią rodzinną jest Straszyn. Posługuje w naszej parafii jako pomoc duszpasterska. Opiekuje się kręgami rodzin Domowego Kościoła.

W Archidiecezji Gdańskiej obejmuje urząd dyrektora Wydziału Katechetycznego. Jest członkiem Rady Kapłańskiej i Rady Duszpasterskiej oraz Rady Ekumenicznej.Wykłada w Gdańskim Seminarium Duchownym, w Instytucie Teologicznym Archidiecezji Gdańskiej, w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej, w Instytucie Carmelitanum w Sopocie. Współtworzy Szkołę Katechistów parafialnych.Należy do tzw. Zakonu Rycerzy Kolumba i jest Kapelanem Duszpasterstwa Rycerzy Kolumba w Archidiecezji Gdańskiej. Głosi rekolekcje i konferencje. Pisze artykuły z dziedziny teologii. Gości na falach Radia Gdańsk komentując niedzielną Ewangelię i przy okazjach różnych inicjatyw.
Lubi dobrą lekturę o ciekawych ludziach oraz o współczesnej myśli. Jeździ na rowerze i uwielbia spacery w ciekawych miejscach.