KS. KANONIK DR KRYSTIAN WILCZYŃSKI

POMOC DUSZPASTERSKA OD 2022-07-01

Ks. Krystian urodził się 5 września 1983 roku w Gdańsku. Przyjął święcenia kapłańskie 21 czerwca 2008 roku. Pochodzi z Nowego Portu, a jego parafią rodzinną jest Straszyn.

Posługuje w naszej parafii jako pomoc duszpasterska. Opiekuje się kręgami rodzin Domowego Kościoła.

W Archidiecezji Gdańskiej obejmuje urząd dyrektora Wydziału Katechetycznego. Jest członkiem Rady Kapłańskiej i Rady Duszpasterskiej oraz Rady Ekumenicznej.Wykłada w Gdańskim Seminarium Duchownym, w Instytucie Teologicznym Archidiecezji Gdańskiej, w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej, w Instytucie Carmelitanum w Sopocie. Współtworzy Szkołę Katechistów parafialnych.Należy do tzw. Zakonu Rycerzy Kolumba i jest Kapelanem Duszpasterstwa Rycerzy Kolumba w Archidiecezji Gdańskiej. Głosi rekolekcje i konferencje.

Pisze artykuły z dziedziny teologii. Gości na falach Radia Gdańsk komentując niedzielną Ewangelię i przy okazjach różnych inicjatyw. Lubi dobrą lekturę o ciekawych ludziach oraz o współczesnej myśli. Jeździ na rowerze i uwielbia spacery w ciekawych miejscach.