OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1.10.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin dziś o 17.00. Zapraszamy rodziny naszej parafii. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe po mszy św. o g. 7.00 i wieczorem po mszy świętej o g. 18.00. Różaniec dla dzieci we wtorek o g. 17.00
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy świętej do g. 20.00.
  4. W I piątek miesiąca. Spowiedź od g. 17.00. Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dla dzieci, młodzieży i dorosłych o g. 18.00.
  5. W I sobotę miesiąca msza święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi, wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o g. 8.00.
  6. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w piątek i sobotę od g. 9.00.
  7. Zapraszamy rodziny, księży, osoby konsekrowane do udziału w rodzinnej procesji różańcowej. Rozpocznie się ona 8 października (niedziela), o g. 13.00 w kościele pw. św. Józefa w Gdańsku. Szczegóły na plakatach wywieszonych w kruchcie oraz na stronie Archidiecezji Gdańskiej.
  8. Zamierzamy utworzyć w naszej parafii grupę Rycerzy Kolumba, największej na świecie bratniej organizacji katolickich mężczyzn.

Wspólnota zastała założona przez bł. Ks. Michała McGivneya ponad 140 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Do Polski zaprosił ich św. Jan Paweł II. Bracia rozwijają swoją wiarę przez uczynki miłosierdzia: troszczą się o potrzebujących, występują w obronie życia i rodziny, modlą się razem oraz kształtują wiarę swoich bliskich i parafii. Więcej informacji u naszych księży, którzy też są Rycerzami Kolumba oraz na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w kościele 6 października
    o 18.45. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mężczyzn, praktykujących katolików.