OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.09.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. W najbliższą środę przeżywać będziemy kolejny dzień czuwania fatimskiego. Modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz rodziców o dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  3. W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu, zamiast adoracji Najświętszego Sakramentu adoracja Krzyża po wieczornej mszy świętej do g. 20.00.
  4. Katecheza dla dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowania do I Komunii Świętej w czwartek o g. 17.00 w kościele. Msza dla rodziców rozpoczynająca tegoroczne przygotowania we wtorek 12 września o g. 18.00. Po mszy świętej spotkanie informacyjne.
  5. Kierując się dobrem nauczania religii w szkołach oraz względami prawnymi, w 2010 roku na terenie Archidiecezji Gdańskiej został wprowadzony tzw. Indeks Katechizacji. To wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać Indeks i okazywać go w ramach katechezy
    sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Indeks Katechizacji można otrzymać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele religii.
  6. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego informuje, że trwa jeszcze nabór do Gdańskiego Seminarium Duchownego i zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia, są podane na stronie internetowej seminarium oraz kancelariach parafialnych na terenie
    archidiecezji gdańskiej.
  7. Zapraszamy całe rodziny na 2. pieszą pielgrzymkę rodzin z Oliwy do Matemblewa. Rozpocznie się ona 17 września (niedziela), o 9.00 na placu przed oliwską katedrą. Charakter wydarzenia dostosowany jest do możliwości całych rodzin – niezależnie od wieku i kondycji. W Matemblewie przewidziana jest Msza święta oraz piknik w ramach odbywającego się w tym czasie Międzynarodowego Kongresu Polonijnego. Szczegóły na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej.