OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.02.2024 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. Dziś rozpoczyna się 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To temat ważny, zwłaszcza w naszej parafii, gdzie tak prężnie działają grupy samopomocowe. Warto promować trzeźwość i dojrzałe życie w wolności od nałogów.
  3. Zapowiadany przed tygodniem bal karnawałowy odbędzie się dzisiaj w godzinach od 16.00-18.00 w koszarach Policji (przy ul. Harfowej 60). Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i rodziny. Będą konkursy i niespodzianki. Przekonajmy się przy tej okazji, że można dobrze, bezpiecznie i rodzinnie bawić się bez alkoholu.
  4. Środą popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte o g. 7.00, 9.00, o 17.00 z udziałem dzieci, 18.00 i 20.30. Liturgicznym aktem pokuty będzie przyjęcie posypania głowy popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły – dla osób między 18 a 60 rokiem życia.
    Po każdej mszy świętej Rycerze Kolumba rozprowadzać będą tzw. Zdrapki Wielkopostne. Każdego dnia można odkryć na nich jedno zadanie – konkretny uczynek wielkopostny dla lepszego przeżycia tego czasu nawrócenia. Biorąc zdrapkę można złożyć ofiarę na rzecz chorego Dominika Lehmanna
    z Sulęczyna, z rodziny goszczącej co roku wakacyjne grupy kolonijne wyjeżdżające z ks. Bogdanem. Dominik potrzebuje kosztownego leczenia onkologicznego. Niech to będzie konkretna jałmużna z naszej strony.
  5. Wspólnota Maksymiliańskiego Ruchu Trzeźwości spotyka się w środę popielcową na mszy o g. 18.00, a po niej w salce domu parafialnego.
  6. Droga Krzyżowa w piątki o g. 7.30, dla dzieci o 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej mszy świętej.
  7. „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 17.00.
  8. Cieszymy się z nowego projektora, którego możliwości sukcesywnie odkrywamy. Informujemy, że dzięki ofiarom zebranym na kolędzie i w kościele, udało się nam spłacić tę inwestycję w kwocie 12 tys. zł. Bóg zapłać!