OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.06.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafii. W najbliższą niedzielę, 18 czerwca, wszystkie ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na spłatę nagłośnienia.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój trud i wysiłek w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.
  3. W oktawie Bożego Ciała procesja przy kościele, wraz z nabożeństwem czerwcowym dziś o g. 17.00, a w dni powszednie po wieczornej mszy świętej. Uroczyste zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji zostaną poświęcone wianki.
  4. Czuwanie fatimskie w najbliższy wtorek 13 czerwca. Modlić się będziemy o nawrócenie Rosji. Program czuwania: 18.00 msza święta, nabożeństwo czerwcowe i procesja, Różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma z nabożeństwem czerwcowym oraz procesja ku czci NSPJ o g. 18.00.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Uroczysta msza święta wraz z nabożeństwem o g. 8.00.
  7. W następną niedzielę (18 czerwca) w Gdańsku odbędzie się XI Marsz dla życia i rodziny połączony z Festiwalem dla życia. Wydarzenie ma na celu radosne zamanifestowanie chrześcijańskiego przywiązania do wartości życia ludzkiego oraz rodziny. Rozpocznie się ono przy Kaplicy Królewskiej, o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego poprowadzoną przez abp. Tadeusza Wojdę. Potem odbędzie się pochód w kierunku Ołowianki, gdzie świętowanie będzie kontynuowane. Towarzyszyć mu będą zespoły: Na cały głos, Małe TGD, Luxtorpeda oraz Kamil Bednarek. Zapraszamy całe rodziny, księży, osoby konsekrowane oraz członków wspólnot. Prócz muzyki, świadectw czy wystaw, przygotowywane są także atrakcje dla dzieci oraz strefa z małą gastronomią. Szczegóły na plakatach oraz na stronie archidiecezji.