OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.08.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na spłatę nowego nagłośnienia.
  2. Dziś dzień czuwania fatimskiego. Zapraszamy na różaniec i nabożeństwo ekspiacyjne oraz procesję z figurą Matki Bożej o g. 18.00. Modlić się będziemy w intencji trzeźwości narodu polskiego. .
  3. W poniedziałek przypada święto Rocznicy Poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku-Oliwie, Matki wszystkich kościołów naszej archidiecezji. Pomódlmy się tego dnia w łączności z arcybiskupem i całą diecezją o silną wiarę i wierność nauce Kościoła.
  4. Uroczystości Wniebowzięcia NMP we wtorek 15 sierpnia. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę, o g. 9.00, 10.30, 12.00 i 20.30. Tego dnia przynosimy do poświęcenia zioła i kwiaty.
  5. W związku z powodzią, która w ostatnim czasie nawiedziła Słowenię, odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Metropolita Gdański zarządził, by 15 sierpnia był obchodzony w naszej archidiecezji jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Wyrazem
    tego będzie specjalne wezwanie w modlitwie powszechnej w intencji ofiar kataklizmu, oraz zbiórka ofiar pieniężnych przeprowadzona do puszek po Mszach świętych we wszystkich kościołach parafialnych i rektorskich na ternie Archidiecezji Gdańskiej.