OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.02.2024 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. Nabożeństwo „Gorzkich Żalów” z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17.00.
  3. Droga Krzyżowa w piątki o g. 7.30, dla dzieci o 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej mszy świętej.
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od III niedzieli wielkiego postu, czyli od 3 do 6 marca.
  5. W środę popielcową rozprowadzaliśmy Zdrapki Wielkopostne. Mamy nadzieję, że pomagają gorliwiej przeżywać wielki post. Z ofiar przeznaczonych na na rzecz chorego Dominika Lehmanna z zebraliśmy aż 4745 zł i 25 gr! Pieniądze zostały przekazane rodzinie Dominika. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. Męska wspólnota Rycerzy Kolumba w naszej parafii zaprasza wszystkich panów na męski różaniec w najbliższą niedzielę po mszy świętej o g. 9.00. Przyjdźmy w gronie braci, synów, ojców, wnuków. Męskie różańce będą organizowane raz w miesiącu. Zapraszamy!
  7. Już na początku wielkiego postu poszukujemy osób chętnych do zaangażowania się w liturgię Triduum Paschalnego, ale i teraz, podczas mszy świętych i nabożeństw. Zwłaszcza nasz zespół potrzebuje męskich głosów oraz osób grających na instrumentach. Chętni do czytania, śpiewania i innego udziału w liturgii mogą zgłaszać się do księży lub do pani organistki.
  8. Ministerstwo Edukacji Narodowej oddało do konsultacji społecznych nowelizację rozporządzenia w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Jednym z planowanych celów ma być zaprzestanie wliczania oceny z religii do średniej ocen. Niepokojące są również inne donisienia medialne o zamierzeniach względem lekcji religii w szkołach. W związku z tym zachęcamy rodziców zatroskanych o religijne wychowanie dzieci i młodzieży do składania wniosków i petycji w tej sprawie do ministerstwa. Formularze można znaleźć na stronie Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej www.katecheza.diecezja.gda.pl