OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.06.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłatę nowego nagłośnienia.
  2. Nabożeństwo czerwcowe dziś o g. 17.00, a w dni powszednie po wieczornej mszy świętej.
  3. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w sobotę 24 czerwca, msze święte o 8.00 i uroczysta o 18.00.
  4. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o 8.00. Przed mszą okazja do spowiedzi świętej.
  5. Spotkanie dla ministrantów, lektorów i ich rodzin z okazji zakończenia roku szkolnego w poniedziałek po wieczornej mszy świętej.
  6. Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się XI Marsz dla życia i rodziny połączony z Festiwalem dla życia. Początek przy Kaplicy Królewskiej, o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego poprowadzoną przez abp. Tadeusza Wojdę. Następnie pochód w kierunku Ołowianki na dalsze świętowanie ze znanymi zespołami muzycznymi: Na cały głos, Małe TGD, Luxtorpeda oraz Kamil
    Bednarek. Zapraszamy całe rodziny, księży, osoby konsekrowane oraz
    członków wspólnot. Obok licznych atrakcji dla dzieci będzie też strefa z małą
    gastronomią. Szczegóły na plakatach oraz na stronie archidiecezji. Więcej informacji w tym ogłoszeniu.
  7. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu.
    Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.