OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.09.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. W najbliższy piątek święto Archaniołów: Michała. Gabriela i Rafała. Msze o 7.00 i 18.00.
  3. Katecheza dla dzieci klas III, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, w czwartek o g. 17.00.
  4. Biuro parafialne czynne we wtorek po wieczornej mszy świętej, w środę od 16.30-17.30 i w sobotę od 9.00-10.00.
  5. Zamierzamy utworzyć w naszej parafii grupę Rycerzy Kolumba, największej na świecie bratniej organizacji katolickich mężczyzn. Należą do niej m.in.:
    • nasz ks. proboszcz Tadeusz – kapelan pierwszej wspólnoty w naszej diecezji
    • nasz ks. Krystian – diecezjalny opiekun duchowy Rycerzy Kolumba.

Wspólnota założona zastała przez błogosławionego Ks. Michała McGivneya ponad 140 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Do Polski zaprosił ich św. Jan Paweł II. Aktualnie w naszym kraju jest ponad 7,5 tysiąca braci, w tym 800 kapłanów i biskupów. Bracia kierują się zasadami miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. Wspierają księży, biskupów i Ojca Świętego, troszczą się o potrzebujących, występują w obronie życia i rodziny, modlą się razem oraz kształtują wiarę swoją i swoich bliskich. Pierwszym polem działania jest własna parafia.

To będzie bardzo cenne duszpasterstwo w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mężczyzn, katolików mogących przystępować do sakramentów świętych. Spotkanie informacyjne 6 października o 18.45 w kościele. Więcej informacji na stronie www.rycerzekolumba.com i u księży.