OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.02.2024 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. Dziś przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary „ad gentes” na pomoc misjonarzom.
  3. Nabożeństwo „Gorzkich Żalów” z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17.00.
  4. Droga Krzyżowa w piątki o g. 7.30, dla dzieci o 17.00, dla dorosłych i młodzieży po wieczornej mszy świętej.
  5. W I piątek miesiąca spowiedź od g. 17.00, msza św. pierwszopiątkowa o g. 18.00.
  6. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w piątek i sobotę od g. 9.00
  7. W I sobotę miesiąca msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi wraz ze zmianą tajemnic „Żywego Różańca” o g. 8.00.
  8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki na każdej mszy świętej niedzielnej. W poniedziałek, wtorek i środę nauki o g. 9.00, dla dzieci o g. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o 20.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Westfal, wikariusz par. św. Polikarpa z Gdańska-Osowej.
  9. Męska wspólnota Rycerzy Kolumba w naszej parafii zaprasza wszystkich panów do dołączenia. Do tej pory już zorganizowaliśmy o akcję: „modlitwy za małżeństwa zagrożone rozpadem”, zbiórkę na rzecz osoby niepełnosprawnej, zbiórkę dla chorego Dominika i Zdrapkę wielkopostną dla rodzin. Dziś po raz pierwszy w naszej parafii Rycerze zorganizowali męski różaniec, a jest jeszcze dużo wyzwań przed nami. Zapraszamy odważnych! Spotkanie informacyjne w czwartek po mszy świętej
    wieczornej.
  10. Poszukujemy osób chętnych do zaangażowania się w liturgię Triduum Paschalnego. Nasz zespół potrzebuje męskich głosów oraz osób grających na instrumentach. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księży lub do pani organistki.
  11. Ponawiamy apel o składanie wniosków i petycji do Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach konsultacji społecznych odnośnie nowelizacji w systemie oświaty. Plany dotyczą także kwestii ograniczeń w nauczaniu religii w szkołach. W związku z tym zachęcamy rodziców zatroskanych o religijne wychowanie dzieci i młodzieży do zabrania głosu w tej sprawie w terminie do 26 lutego. Formularze można znaleźć m.in. na stronie Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej
    www.katecheza.diecezja.gda.pl