OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022 r.

1. Wyrażamy naszą wdzięczność za złożone w czasie odpustu i dziś ofiary przeznaczone na prace naprawcze przy kościele.
  2. Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W okresie adwentu msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty włącznie o g. 6.30. Dzieci przynoszą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi
    dobrymi uczynkami.
  3. W związku z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przygotował BARDZO ciekawą i prostą w “obsłudze duszpasterskiej” propozycję dla rodzin na każdą niedzielę nowego roku. Opracowanie zawiera łatwy w realizacji scenariusz rodzinnych pogadanek na temat Kościoła (zgodnie z hasłem “Wierzę w Kościół Chrystusowy”). Prosimy o zapoznanie się z materiałami, które publikujemy na naszej stronie internetowej.
  4. W naszej Archidiecezji trwa peregrynacja ikony św. Józefa, którą opiekuje się wspólnota katolickich mężczyzn – Rycerze Kolumba. W dniach 30 listopada do 2 grudnia ikona przebywać będzie w naszej parafii. Modlitwie towarzyszy dzieło miłosierdzia, czyli zbiórka ofiar na rzecz Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie. Peregrynację rozpoczniemy w środę uroczystą mszą św. o 18.00. Program peregrynacji dostępny na stronie internetowej.
  5. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w piątek i sobotę od g. 9.00
  6. W I sobotę miesiąca msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi wraz z różańcem i zmianą tajemnic różańcowych o g. 8.00.
  7. W I niedzielę miesiąca, 4 grudnia, Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Kręgi Rodzin Kościoła Domowego, od 16.00 do 18.00.
  8. Świece Caritas można nabyć przy wyjściu z kościoła. Koszt małej – 10 zł, dużej – 20 zł.
  9. Opłatki wigilijne można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na nowe sprzęty w kościele.