OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3.09.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  2. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 4 września, podczas mszy świętej o g. 8.00.
  3. W najbliższy wtorek 5 września swoje 40 urodziny będzie obchodził ks. Krystian. Zapraszamy do modlitwy w intencji jubilata we wtorek o g. 18.00. Na mały poczęstunek z kawą i czymś słodkim zapraszamy po mszy do salki.
  4. Biuro parafialne będzie czynne od września w następujące dni: we wtorek po wieczornej mszy świętej, w środę od g. 16.30-17.30, w sobotę od g. 9.00-10.00.
  5. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w piątek 8 września. Msze św. o g. 7.00 i 18.00.
  6. W najbliższą niedzielę w Markowej koło Rzeszowa odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, zamordowanych przez Niemców w okresie II wojny światowej, za pomoc i ukrywanie Żydów. Swoją postawą dali przykład chrześcijańskiej miłości bliźniego, pomimo zagrożenia życia. Niezwykłym wydarzeniem będzie beatyfikacja całej rodziny wraz z nienarodzonym dzieckiem, które nosiła pod sercem zamęczona matka.
  7. W dalszym ciągu poszukujemy nauczyciela religii do naszej szkoły podstawowej. Osoby z odpowiednim wykształceniem lub chcące zostać nauczycielami religii zapraszamy do kontaktu.
  8. Kierując się dobrem nauczania religii w szkołach oraz względami prawnymi, w 2010 roku na terenie Archidiecezji Gdańskiej został wprowadzony tzw. Indeks Katechizacji. To wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać Indeks i okazywać go w ramach katechezy
    sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Indeks Katechizacji można otrzymać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele religii.