OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.06.2023 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary ma Gdańskie Seminarium Duchowne.
  2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o g. 17.00, a w dni powszednie po wieczornej mszy świętej.
  3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po wieczornej mszy świętej, a w każdą niedzielę o g. 17.00.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli „Boże Ciało”. Uroczysta suma o g. 9.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Przejdziemy ulicami: Złota Karczma, Słabego do końca i powrócimy ulicą Złota Karczma do kościoła. Na zakończenie procesji msza święta w kościele. Prosimy o udekorowanie domów i mieszkań. Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach:
    • I – przy domkach koło kościoła – przygotowują mieszkańcy domków, przedstawiciele Osiedla Muzycznego i Żywy Różaniec
    • II – przy blokach Słabego 19 i 21 – przygotowują mieszkańcy bloków ul. Słabego 17, 19, 21
    • III – przy ul. Słabego 8 – przygotowują mieszkańcy bloków ul. Słabego 8 i 10 oraz wspólnota Maranatha
    • IV – przy ul. Złota Karczma – przygotowują mieszkańcy bloków Złota Karczma 3,5,7,9 oraz Ruch Szensztadzki i Kręgi Rodzin
  5. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki zapraszamy na próbę w środę o g. 17.00. Prosimy wszystkich o przynoszenie kwiatów do sypania.
  6. W oktawie Bożego Ciała procesja przy kościele po wieczornej mszy świętej i nabożeństwie czerwcowym.
  7. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 9 czerwca wszystkim przebywającym na terenie Archidiecezji Gdańskiej.
  8. 10 czerwca przypada 6 rocznica sakry Arcybiskupa Metropolity. Pamiętajmy o modlitwie.