OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6.11.2022 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś i w minionym tygodniu ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
  2. Wypominki za zmarłych można składać do skrzynki przy ambonie. Różaniec z wypominkami w dni powszednie listopada o g. 7.30. Wypominki również przy wieczornych nabożeństwach.
  3. Msza św. zbiorowa za zmarłych rodziców w środę o g. 18.00, intencje można przynosić do zakrystii.
  4. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o g. 7.00, uroczysta w int. Ojczyzny o g. 12.00 i wieczorna o 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 listopada Ks. Krystian jako przedstawicielGdańskiego Seminarium Duchownego będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na tacę, na rzecz kształcenia przyszłych kapłanów. Będzie też możliwość nabycia m.in. kleryckiego czasopisma „Novelae Olivarum”.
  6. Odpust parafialny ku czci św. Rafała Kalinowskiego przeżywać będziemy w niedzielę 20 listopada. Jednocześnie jest to Uroczystość Chrystusa Króla. Mszy św. odpustowej o g. 12.00 przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Przyborek.
  7. W tym roku nie będzie rekolekcji parafialnych przed odpustem, z racji peregrynacji ikony św. Józefa w naszej parafii, w dniach od 30 listopada do 2 grudnia.
  8. Wprowadzamy adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po wieczornej mszy św. do g. 20.00.
  9. Zapraszamy na dodatkową mszę św. ku czci Matki Pięknej Miłości, w każdą sobotę o g. 8.00, po mszy św. modlitwa z prośbami do Matki Bożej.